Jak wyglądają ćwiczenia w basenie treningowym?

Osoby, które chciałyby zacząć ćwiczyć, ale nie lubią korzystać z siłowni lub publicznych basenów, powinny rozważyć zakup basenu treningowego. Basen treningowy to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci na efektywny trening w komfortowych warunkach – w zaciszu własnego ogrodu. Jak ćwiczyć w basenie treningowym?

Jakie treningi można wykonywać w basenie treningowym?

Basen treningowy doskonale sprawdzi się dla wszystkich osób, które chcą trenować aqua aerobik. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z wodnym aerobikiem, czy ćwiczysz już dłuższy czas – basen treningowy to coś dla Ciebie! Odpowiednio duży rozmiar basenu umożliwia trening nawet dla kilku osób równocześnie.

Baseny treningowe mogą zostać doposażone w specjalną bieżnię. Jeżeli nie przepadasz za joggingiem w przestrzeni publicznej i wolisz nie korzystać z siłowni, bieżnia w basenie treningowym może doskonale zastąpić Ci obie z tych rzeczy!

Trening na bieżni pod wodą – ze względu na większy opór – jest bardziej efektywny niż tradycyjne bieganie. Oznacza to, że dzięki basenowi treningowemu, szybciej wzmocnisz mięśnie i poprawisz wydolność organizmu.

Kto powinien zdecydować się na ćwiczenia w basenie treningowym?

Ćwiczenia w wodzie są zdecydowanie mniej obciążające dla stawów niż tradycyjne treningi. Z tego powodu, na korzystanie z basenu treningowego powinny zdecydować się:

  • osoby po kontuzjach,
  • osoby starsze,
  • osoby z dużą nadwagą,
  • osoby, które mają problem z kręgosłupem.

Korzystanie z basenu treningowego to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawianiem sportu, ale także dla tych, którzy od dawna prowadzą aktywny tryb życia i chcą urozmaicić swoje treningi.

Jakie jeszcze ćwiczenia wykonasz w wodzie?

Trenujesz pływanie, ale nie przepadasz za ogólnodostępnymi pływalniami? Nic nie szkodzi! Doskonałą alternatywą dla publicznych basenów jest swim spa – basen ze sztucznym prądem, w którym możesz odbyć pełny trening pływacki, nie ruszając się z własnego ogrodu!