Czy basen z bieżnią zastąpi Ci siłownię?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla dobrego samopoczucia psychicznego. Osoby, które regularnie ćwiczą, są mniej narażone na wiele poważnych chorób (m.in. na cukrzycę, zawał serca lub udar mózgu), a do tego cieszą się lepszą koncentracją i wyższą jakością snu. Chcesz zacząć uprawiać sport, ale nie przepadasz za siłownią? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy basen z bieżnią może Ci ją zastąpić!

Czy basem z bieżnią to dobra alternatywa dla siłowni? Odpowiadamy!

Basen z bieżnią to innowacyjne urządzenie do ćwiczeń, które pozwala na wiele więcej, niż standardowe treningi oparte na pływaniu lub bieganiu. Baseny z bieżnią umożliwiają tak zwany aqua jogging (inaczej aqua running), czyli bieganie w wodzie. Aqua jogging gwarantuje lepsze efekty, niż standardowy bieg – ponieważ gęstość wody jest aż 770 razy większa, niż gęstość powietrza, osoba ćwicząca w basenie z bieżnią ćwiczy intensywniej, niż osoba uprawiająca typowy jogging, równocześnie mniej się męcząc. Basen, po wyłączeniu bieżni, można wykorzystać także jako przestrzeń do wodnego aerobiku lub ćwiczeń odchudzających i siłowych całego ciała.

Dodatkową zaletą ćwiczeń w wodzie jest fakt, że treningi tego typu nie obciążają stawów ani kręgosłupa. Oznacza to, że basen z bieżnią stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla siłowni dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą nadwyrężać organizmu, np. dla osób po kontuzjach, osób z nadwagą i otyłością lub osób starszych. Podsumowując: osoby, którym zależy na wzmocnieniu mięśni, utracie wagi lub poprawie kondycji, które z różnych powodów nie mają ochoty jeździć na treningi, mogą z powodzeniem zastąpić siłownię basenem z bieżnią. Basen z bieżnią umożliwia wykonywanie treningów różnego typu w zaciszu własnego ogrodu.