Jak zaplanować ogrodowe SPA?

Czy istnieje coś piękniejszego niż relaks w zaciszu własnego ogrodu? Każdy, kto lubi odpoczywać wśród zieleni, z pewnością doceni zalety ogrodowego SPA. Odprężająca kąpiel w ciepłych bąbelkach w otoczeniu przyrody to gwarancja dobrego nastroju na cały dzień! Należy jednak nie zapominać, że zanim odpoczynek w SPA będzie możliwy, trzeba dobrze zaplanować umieszczenie wanny. Zastanawiasz się nad instalacją ogrodowego SPA? Sprawdź, jak je zaplanować!

Jak zaplanować SPA w swoim ogrodzie?

Planowanie ogrodowego SPA najlepiej zacząć od stworzenia szkicu terenu wokół domu i najbliższych okolic. Po zaznaczeniu na rysunku wszystkich istotnych obiektów (m.in. budynków, architektury ogrodowej, nasadzeń drzew, nieruchomości sąsiadujących z posesją, ogrodzenia) łatwiej będzie ustalić, gdzie najlepiej zainstalować wannę. Warto pamiętać, by nie umieszczać ogrodowego SPA w bliskiej okolicy granic posesji (o ile działka nie jest odgrodzona od ulicy np. wysokim żywopłotem) ani pod drzewami lub wysokimi krzewami. Dobrze także zaplanować SPA w niedużej odległości od wejścia do domu – dzięki temu korzystanie z wanny w chłodniejsze miesiące będzie zdecydowanie bardziej komfortowe.

Planując ogrodowe SPA, trzeba także pamiętać o umieszczeniu wanny w miejscu o odpowiedniej ekspozycji na promienie słoneczne – najlepszym wyborem będą te części ogrodu, które nie są ani mocno zacienione, ani nie znajdują się przez większość czasu w pełnym słońcu. Potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu swojego ogrodowego SPA? Napisz do nas i skorzystaj ze wsparcia specjalistów Master Spas! Chętnie pomożemy Ci w stworzeniu projektu dopasowanego do warunków terenu, typu działki, nachylenia i innych czynników. Polecimy Ci także model SPA ogrodowego, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.