Jak czyścić jacuzzi?

Przed rozpoczęciem czyszczenia jacuzzi należy upewnić się, że wszystkie niezbędne materiały są pod ręką. Należą do nich środek do czyszczenia filtra, szczotka do filtra, miękka gąbka do szorowania i roztwór dezynfekujący. Dodatkowo, należy upewnić się, że jacuzzi jest wyłączone i odłączone od źródła zasilania.

Opróżnianie i napełnianie jacuzzi całorocznego

Po przygotowaniu wszystkich materiałów nadszedł czas, aby opróżnić wannę. Aby to zrobić, należy zlokalizować zawór spustowy na dole jacuzzi i otworzyć go. Po opróżnieniu wanny, można ją napełnić świeżą wodą. Upewnij się, że temperatura wody jest ustawiona co najmniej dwa stopnie Celsjusza wyżej niż pożądana temperatura przed dodaniem jakichkolwiek środków chemicznych lub dezynfekujących.

Dezynfekcja wody w jacuzzi ogrodowym

Gdy jacuzzi całoroczne jest wypełnione świeżą wodą, nadszedł czas, aby dodać środek dezynfekujący, aby utrzymać ją w bezpiecznym stanie do użytku. W zależności od rodzaju środka dezynfekującego, którego używasz, możesz potrzebować dodać różne ilości produktu do wody.

Pamiętaj tylko – bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podczas dodawania środka dezynfekującego, aby nie przesadzić lub dodać go zbyt mało. Po dodaniu wszystkich środków, pozwól im pobyć w wodzie przez co najmniej 15 minut przed włączeniem pompy i pozwalając im krążyć w całej wannie.

Włączenie jacuzzi całorocznego

Wreszcie, gdy wszystkie te kroki zostaną wykonane, można włączyć jacuzzi i cieszyć się nim po raz kolejny! Regularne czyszczenie jacuzzi pomoże zapewnić, że pozostanie ono w dobrym stanie przez wiele lat. Dzięki temu przewodnikowi krok po kroku można łatwo nauczyć się, jak wyczyścić jacuzzi i utrzymać je w bezpiecznym stanie.