Czy z jacuzzi całorocznego można korzystać także zimą?

Chociaż nazwa jacuzzi całoroczne sugeruje, że z uroków hydromasażu w ogrodowej wannie jacuzzi można cieszyć się niezależnie od pory roku, wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że niska lub nawet ujemna temperatura nie jest przeszkodą do relaksu w bąbelkach. To sprawia, że część osób w naszym klimacie ma opory przed zakupem jacuzzi ogrodowego, obawiając się, że przez większość roku musiałoby stać nieużywane. Jak jest w rzeczywistości? Czy z całorocznego jacuzzi ogrodowego można korzystać również w zimie?

Jacuzzi całoroczne zimą – czy to ma sens?

Wszystkich, którzy martwią się o to, że ich wanna ogrodowa stałaby nieużywana w chłodniejsze miesiące, uspokajamy: z całorocznego jacuzzi ogrodowego można bez przeszkód korzystać nawet w mroźne zimy. Temperatura wody w wannie z hydromasażem jest na tyle wysoka, że osoba relaksująca się w bąbelkowej kąpieli nawet nie odczuje zimna.

Gorąca kąpiel w środku mroźnego dnia lub nocy to sposób na niezwykły relaks i poprawę humoru oraz wyjątkowa dawka energii. Kąpiel w ciepłych bąbelkach podczas zimowej aury pozwoli Ci zahartować organizm i uodpornić go na infekcje. Jak widać, korzystanie z jacuzzi całorocznego zimą to doskonały pomysł!

Osoby, które chcą cieszyć się zdrową rozrywką w jacuzzi w zimne miesiące, powinny jednak pamiętać o tym, że kąpiel w gorącej wodzie znacząco podnosi temperaturę organizmu. Z tego powodu, maksymalny czas kąpieli w wannie ogrodowej nie powinien przekraczać 20 minut.

Nie można także zapominać, że po wyjściu z ciepłej wody należy od razu przykryć się grubym szlafrokiem, swetrem lub kurtką i jak najszybciej wrócić do nagrzanego pomieszczenia, by uniknąć szoku termicznego.

Jak zadbać o jacuzzi całoroczne w zimie?

Warto pamiętać, że zimą woda w jacuzzi musi stale utrzymywać niską, ale dodatnią temperaturę – w przeciwnym wypadku wanna zamarznie lub jacuzzi będzie pobierać zbyt dużo energii. W tym celu warto skorzystać z programatora, dzięki któremu łatwo określisz preferowaną ilość stopni w stanie uśpienia.