Czy jacuzzi pomaga schudnąć?

Zalety kąpieli w jacuzzi można mnożyć: kąpiel w bąbelkach pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, zwalcza stres, rozluźnia mięśnie i pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin. Czy do licznych korzyści z używania jacuzzi można zaliczyć utratę wagi? Sprawdź, czy jacuzzi pomoże Ci szybciej zrzucić zbędne kilogramy!

Czy kąpiel w jacuzzi wpływa na wagę?

Wiele osób zastanawia się, czy regularne kąpiele w wannie z bąbelkami mogą realnie przyczynić się do zrzucenia kilogramów. Mamy dobrą wiadomość: korzystanie z jacuzzi może wpłynąć na utratę wagi!

Regularny hydromasaż usprawnia przepływ limfy, przyspieszając tym samym proces przemiany materii i usuwania toksyn z organizmu. Dodatkowo masaż wodny ujędrnia skórę i pomaga w walce z cellulitem!

Czy samo jacuzzi wystarczy, żeby schudnąć?

Niestety, świat nie jest doskonały – relaksująca kąpiel w bąbelkach to przyjemność dla duszy i ciała, która może wesprzeć organizm w odchudzaniu, jednak samo siedzenie w gorącej wannie nie wystarczy, by pożegnać się ze zbędnymi kilogramami.

Nie należy zapominać, że zdrowa utrata wagi jest wynikiem zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Hydromasaż może wspomóc proces odchudzania, jednak nie zastąpi prawidłowego odżywiania i regularnego ruchu. Polecamy korzystanie z jacuzzi jako uzupełnienie zdrowego stylu życia. 

Osobom, które chciałyby równocześnie trenować i cieszyć się urokami jacuzzi, proponujemy zakup wanny z przeciwprądem – nowoczesnego rozwiązania, które łączy w sobie basen treningowy i jacuzzi z hydromasażem.

Wanny tego typu pozwalają na przeprowadzenie pełnego treningu pływackiego w basenie o długości zaledwie kilku metrów. Sekretem jest przeciwprąd – strumień wody o regulowanej sile, który na bieżąco wytwarza opór, dzięki któremu osoba pływająca może płynąć w miejscu.

Siła przeciwprądu może zostać dopasowana do poziomu zaawansowania i planu treningowego. Co ważne, urokami wanny z przeciwprądem mogą cieszyć się zarówno amatorscy miłośnicy ruchu, jak i profesjonalni pływacy.