Hydromasaż kojarzy się z błogim relaksem i chwilą wytchnienia po ciężkim dniu. Z całą pewnością kąpiel w bąbelkach ma doskonały wpływ na psychikę, poprawia humor i pozwala zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Czy hydromasaż równie dobrze wpływa na samopoczucie fizyczne?
Hydroterapia od wielu lat stosowana jest w salonach odnowy biologicznej, sanatoriach i punktach rehabilitacyjnych. Masaż ciała wodą pod dużym ciśnieniem pomaga w zwalczeniu różnych dolegliwości, z którymi większość ludzi mierzy się na co dzień.
Przede wszystkim, hydromasaż pomaga rozluźnić mięśnie i redukuje bóle stawów. Kąpiel w wannie SPA docenią w szczególności te osoby, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej. Dodatkowo masaż wodny przynosi ulgę osobom chorującym na rwę kulszową.
Hydromasaż ma także pozytywny wpływ na skórę – pomaga zredukować cellulit i ujędrnić ciało. Kąpiele w wodzie z bąbelkami polecane są w szczególności kobietom po porodzie, które chciałyby przywrócić sprężystość skórze na brzuchu oraz osobom, które szybko straciły na wadze i szukają sposobu, by pozbyć się obwisłej skóry.
Korzystanie z jacuzzi może również opóźnić procesy starzenia – hydromasaż redukuje stres, wspomaga wyzwalanie endorfin – hormonów szczęścia i ułatwia zasypianie, co pomaga zachować na piękny i młody wygląd przed długi czas.
Niestety, nie każda osoba może cieszyć się urokami hydromasażu. Istnieje kilka przeciwwskazań do masażu wodnego, o których nie należy zapominać. Kąpieli w bąbelkach powinny unikać m.in.:
Ważnym przeciwwskazaniem jest także ciąża. Osoby, które nie są pewne, czy ich stan zdrowia pozwala na korzystanie z hydromasażu, powinny skontaktować się z lekarzem i ustalić, czy masaż wodny może negatywnie wpłynąć na ich organizm.